Aşk. Yeniden. Dekorasyon Önerileri Genel Trendler

Yemek Odası Dekorasyonu

21 Ocak 2016

Yemek odanız ailenizle vakit geçirdiğiniz, dostlarınızı ağırladığınız, lezzetli sofralar eşliğinde önemli anlarınıza tanık olan evinizin en önemli bölümlerinden biridir.  Keyifli dost sohbetleriyle renklenen, başından kalkmak istemeyeceğiniz sofralar kurduğunuz bir yemek odası hayal ediyorsanız, aslında yapmanız gereken sadece birkaç küçük değişiklik. Tavsiyelerimize kulak verip mobilyalarınızda ya da kullandığınız aksesuarlarınızda küçük değişiklikler yaparak yemek odanıza bambaşka bir hava katabilirsiniz.
Yemek odanızda kullanacağınız halıyı seçerken dikkat etmeniz gereken önemli nokta, yemek masasının altında kullandığınız halının sandalyelerinizin arka ayakları ile arasında 15-20 cm mesafe olmasıdır.

32_M11Slider1

Yemek masanızda kullanacağınız dekoratif objeleri seçerken konuklarınızın masada otururken birbirini görmesini engelleyecek objeler seçmekten kaçının. Diresek boyunu geçen yüksek obje ve aranjmanları masanın ortasında kullanmak yerine masanın kenarında kullanmak doğru bir tercih olacaktır.

32_M28-2

Masanın etrafında sergileyeceğiniz servis tabakları, sandalye minderleri ile aydınlatma elemanlarının birbirine renk ve doku olarak uyumlu olması her zaman gözünüze hoş gözükecektir ancak küçük zıtlıklar ile mekanı daha farklı ve sevimli bir hale getirebileceğinizi de unutmayın.

32_m12-2.jpg

Yemek odanızda dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur da aydınlatmadır. Aydınlatma elemanlarını seçerken odanızın boyutuna ve odada kullandığınız renklere göre bir aydınlatma elemanı seçmelisiniz. Açık renklere sahip bir yemek odasında yumuşak bir ışık yeterliyken, koyu renklerde mobilyalarınız varsa daha güçlü bir aydınlatma kullanmanız gerekebilir. Yemek odanızda aydınlatma elemanı yeterli düzeyde ışık vermeli ve genelde masanın ortasına gelecek şekilde asılmalıdır. Yemek masanızın genişliği ışık kaynağının 1\4’ünden fazlaysa odanızda en az iki aydınlatma elemanı kullanmanız gerekir.
Hayalinizdeki yemek odaları ve daha fazlası için web sitemizi ve size en yakın mağazamızı ziyaret edebilirsiniz. 🙂 http://kelebek.com.tr/yemek-odalari/yemek-odalari

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply