Aşk. Yeniden. Dekorasyon Önerileri Genel Tasarım

Tüm Dünyada Ortak Trend; Minimalizm

8 Ağustos 2016

Güzel bir yaşam alanı demek, her şeyden önce konfor demektir. Mobilyaların odadaki yerleşimi alandan tasarruf edecek ve yer kazanımı sağlayacak şekilde yapılmalıdır. Kazanacağınız yeni alanlar, evinizdeki konforunuzu biraz daha arttıracaktır.

32_iliakosesld1

Yaşam alanlarınızda kullandığınız mobilya ve eşyalar oldukça sade, birbiri ile uyumlu, görsel ve işlevsel olarak da uyumlu olmalıdır. Göz yormayan sade ve düz hatlar estetik açıdan güzel bir görünüm sağlarken, temizlik ve düzen konusunda da hayatınızı kolaylaştırılacaktır. Gereksiz eşya, mobilya ve dekorlardan arındırılmış sade ve uyumlu bir ev, konforunuzu arttıracaktır.

indir

Özellikle büyük şehirler ve metropoller kalabalıklaştıkça, insanlar evlerinde olabildiğinde sadeleşme gereği duymaktadır. Bu anlamda yaşam alanlarında en cazip gelen tarz minimalizmdir. Sadeliğin ve nesnelerin öne çıktığı, dizayn edilen alana ferah ve düzenli bir hava getiren bir tarzdır minimalizm…

minimalist-home-decor-traditional-8-modern-minimalist-home-design-with-white-interior-color-decorating

Yaşam alanlarında minimalist yaklaşım, şehrin kalabalığından uzaklaşmak için sade bir ev, göz yormayan detaylar ve derli toplu görünümüyle size ideal bir yaşam alanı sağlayabilir. Gereksiz eşyalardan ve abartıdan uzak bu tarz evinizde sizi rahatlatır. Evinize düzen getirmekle kalmayıp, onun modern ve organize görüntüye sahip olmasını da sağlayacaktır.

minimalist-home-design-decor-minimalist-kitchen-furniture

Minimalist tasarımların en önemli noktası dengedir. Yaşam alanlarınızda kullandığınız tüm eşyalar tezgâh veya duvar rafları yerine tek bir alanda gruplar halinde toplanmalıdır.  Her eşya grubunun denge ya da zıtlıklar yoluyla düzenlenmesi evinizde büyük değişikliklere neden olacaktır. Örneğin çerçevelenmiş fotoğraflarınızı sadece tek bir yerde toplayın. Duvarlarınızda tablo asıyorsanız, her duvara asmak yerine yalnızca bir duvarda birbiriyle uyumlu tablolar kullanın.  Tasarımda çokluk, oldukça güçlü bir etki sağlar ve birlikte duran bir grup benzer eşya oldukça cesur, ancak düzenli bir anlatım sağlar.

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply