Dekorasyon Önerileri Genel

Hangi Odada Hangi Çiçek Kullanılmalı?

19 Eylül 2016

Evinizin dekorasyonuna uygun bitkiler kullanarak onu daha ferah ve sıcak hale getirebilirsiniz. Her oda için farklı bitki ve çiçekler kullanmak gerekir. Böylece hem bitkinin ömrü uzamış olur hem de kullanılan bitki ya da çiçek odanın dekorasyonu ile bütünleşebilir ve mekanı olduğundan daha güzel gösterebilir.

ghjhg

Salon ve Oturma Odası

Çiçeksiz saksı bitkileri, salon ve oturma odası için en uygun seçenektir. Farklı boyutlarda birkaç saksıyı bir arada aranje ederek ya da onları odanın farklı yerlerine dağıtarak, bir bütünlük elde edebilirsiniz.

my-week-on-instagram-beautiful-flower-vase-with-green-flowers

Yatak Odası

Yatak odasında gece en az 6-7 saatimizi uyuyarak geçirdiğimiz için, yatak odasında canlı çiçek bulundurulması tavsiye edilmemektedir. Çünkü bitkiler fotosentez yaptıkları için gündüz havaya oksijen verirken, gece karbondioksit yayarlar. Oldukça gerçekçi bir görüntüye sahip olan yapma çiçekler ile süsleyebilirsiniz. 

large

 

Koridor ve Hol 

Evlerin koridorları ve girişleri (holleri) genelde ışık almadıkları için buralara güneş isteyen bitkiler koymanın bir faydası olmayacaktır.  Koridorda ve evin girişinde loş ortamı seven ya da gerçeğine çok benzeyen yapma çiçekler kullanmanız daha uygun olacaktır. Bu mekânlarda genelde az mobilya kullanıldığından, çiçeklerinizi duvara da monte edebilir, böylece hoş bir hava yaratabilirsiniz.

large-1

Mutfak

Gün içinde sıkça vakit geçirdiğimiz mutfağımızı renkli çiçeklerle renklendirmek gerekir. Mutfak genelde sıcak olduğu için seçtiğimiz bitkiler buna uygun olmalıdır. Örneğin mutfağınızın balkonu varsa burada küçük bir saksıda biber bile yetiştirebilirsiniz.

large-4

Banyo

Aloe Vera, bambu, orkide, begonya  gibi loş ortamı ve nemi seven bitkiler banyonuz için idealdir. Banyonun ışığı gün içinde çoğunlukla kapalı olduğu için, karanlığı ve nemi seven bitkileri seçebilirsiniz.

large-5

 

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply