Aşk. Yeniden. Dekorasyon Önerileri Hayalimdeki Ev

Mutfak Masası Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

4 Ekim 2016

kelebek-mutfak

Ev dekorasyonu yaparken en çok dikkat edilen ve özen gösterilen oda mutfaktır. Evde en çok kullanılan oda olan mutfakta hem estetik hem de fonksiyonel eşyalar kullanabilirsiniz. İyi bir mutfak takımını tamamlayan en önemli şey ise mutfağınıza uygun Masa & Sandalye seçmektir. İşte mutfağınıza masa seçerken dikkat etmeniz gerekenler;

  • Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta mutfağın ölçüleridir. Mutfakta tercih edilecek yemek masalarının mutfağın büyüklüğüne göre seçilmesine ve özellikle mutfak küçük ise yer kaplamayacak tarzda bir masa tercih edilmesine dikkat edilmelidir.

mutfaga-masa-secerken-dikkat-edilecekler

  • Mutfak masasının mutfak dolaplarıyla uyumlu, ya da tamamlayıcı renkte olmasına dikkat edin. Örneğin kırmızı dolapları olan bir mutfağa mor bir masa almayın. Renk uyumları konusunda çok bilgili değilseniz masanızı beyaz alın, her şeye uyar ve aydınlık bir hava verir.

33_1-jpg9110k14main

mutfak-masasi-secimi

  • Sık kullanılacağından dolayı seçtiğiniz masanın kolay silinebilir ve temizlenebilir malzemeden olmasını tercih edin. Cam masalar da mutfağınızda şık bir atmosfer yaratacaktır.

mutfak-masasi-secimi

  • Eğer küçük çocuğunuz varsa veya olacaksa kazaları önlemek açısından köşeli masalar yerine yuvarlak masalar tercih etmek isteyebilirsiniz.

kelebek-mutfak-masalari

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply