Dekorasyon Önerileri Hayalimdeki Ev

Kış Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

2 Aralık 2016

Kış aylarında evlerde daha çok vakit geçirilir bu nedenle dekorasyon da daha çok önemsenir. İnsanlar aileleriyle ve arkadaşlarıyla buluşmalarını ev ortamına taşır, sık sık film geceleri düzenler.  Hafta sonları da evlerinin güvenli ve sıcak ortamında dinlenmek isterler. Bu nedenle evlerde güzel enerjiyle keyifli bir kış geçirmek için dekorasyonda da bazı değişiklikler yapılabilir.

Kış Renkleri

Dışarıdaki soğuk, karanlık, gri havaya inat evinizde içinizi ısıtacak renklere yer verebilirsiniz. Evinizin bir duvarını frambuaza boyamayı deneyin. Kışın soğuğuyla tezat oluşturacak frambuaz, evinize bahar canlılığını getirecek. Ayrıca kırmızı da kış dekorasyonunda kullanılan klasik renklerden biridir. Kırmızıyı özellikle oturma ve yatak odalarına kullanabilirsiniz. Kırmızı yastıklar ya da battaniyelerden faydalanın. Kırmızı mumlar ve aksesuarlar da evinize sıcaklık getirecek.

32_zelica4

Daha Geniş ve Ferah Bir Ev

Evde daha çok vakit geçirmeye başladığınız için daha ferah ve geniş bir alana ihtiyacınız olacaktır. Yaşam alanlarınızı olduğundan büyük göstermek için ilk olarak fazlalık yapan eşyalardan kurtulmakla başlayabilirsiniz. Gereksiz dağınıklık yaratan aksesuarları da tekrar gözden geçirin. Küçük bir odayı daha geniş göstermek için mobilyada açık renklerden faydalanabilirsiniz. Koyu renkler ışığı emer ve odanın küçük görünmesine neden olur. Açık renkler ise odayı ferah gösterir.. Krem tonları, bej, buz mavisi, mavi ve yeşilin pastel tonları olumlu etki yaratacaktır.

32_5890-3x-jpg

Halılarınızı Gözden Geçirin

Evinizi kışa hazırlamak için yapılabilecek bir diğer şey ise halılarınızı değiştirmektir. Halılar mobilyalarınızla uyumlu olduğu sürece dekorasyona muhteşem bir etki yapar. Ancak halıların da mevsimi vardır. Yaz mevsimlerinde ince halılar ve kilimler kullanılırken, kışın sıcak tutan kalın ve tüylü halılar tercih edebilirsiniz.

32_5930-2-jpg

Aksesuarlar

Kış döneminde evinizde bol bol mum kullanabilirsiniz. Dekoratif mumlar, yaşam alanlarına hoş bir sıcaklık katar. Ve diğer dekorasyon objeleriyle kolay uyum sağlarlar.

kisin-dekorasyon

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply