Genel Trendler

2017’nin Rengi Belli Oldu; Greenery

9 Aralık 2016

2016’nın son günlerini yaşadığımız ve 2017 planlarını yaptığımız bu günlerde herkesin merakla beklediği ” 2017’nin rengi ne? ” sorusuna cevap geldi. Pantone Renk Enstitüsü 2017’nin rengini ‘greenery’ yani yaprak yeşili olarak belirledi.

2017nin-rengi-belli-oldu

Pantone, yılın rengini işte böyle tanımlıyor;

Canlandırıcı ve canlandırıcı bir gölge olan Greenery, yeni başlangıçların sembolüdür.

Yeşillikler, doğanın yeşillikleri yeniden canlandığında, restore edip yenilendiği ilkbaharın ilk günlerini hatırlatan, taze ve lezzetli sarı-yeşil bir gölgedir. Yeşillikteki gelişen yeşillik ve açık havanın gösterişi ile Greenery’nin güçlendirici özellikleri, tüketicileri derin nefes alıp oksijenlenmeye ve canlanmaya yönlendiriyor.

Yeşillik doğanın tarafsızdır. Daha batıklar modern hayatta ne kadar doğal güzelliklere ve doğal dünyanın kendine özgü bütünlüğüne dalmak için doğuştan özlemlerini o kadar arttırırlar. Bu değişim, kentsel planlama, mimari, yaşam tarzı ve tasarım seçenekleri aracılığıyla günlük yaşamda Yeşili’nin ifade ettiği her şeyin çoğalmasıyla yansıtılıyor.Çevrede bir sabit, Yeşiller şimdi ön plana çıkıyor – dünya genelinde her yerde varolan bir renk.

Yaşam tazeleyen bir gölge olan Greenery, kişisel tutkuların ve canlılığın peşinde olduğunu da simgeliyor.

2017nin-rengi-nedir

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply