Dekorasyon Önerileri Kendin Yap

Kendin Yap: Polaroid Efsanesi Evlerde

24 Ocak 2017

1943 yılında Amerika’da 3 yaşındaki Jennifer’ın ‘’ Çektiğim fotoğrafı neden hemen göremiyorum? ‘’ sorusu üzerine babası Edwin Land, polaroid efsanesini üretmiş. İcadın geliştirilmesi ve kusursuz biçimde çalışır hale getirilmesi dört yıl sürmüş. Land 21 Şubat 1947’de Polaroid’i Amerikan Optik Cemiyeti’ne tanıtmış ve 26 Kasım 1948’de şipşak efsanesi piyasada yerini almış. Polaroid fotoğrafçılık dünyasına arz-ı endam edişinin ilk yılında tam tamına 5 milyon dolarlık satış yapmış.

Uzun yıllar kullanılan, daha sonra yerini daha gelişmiş makinelere bırakan polaroidlerin trendi aslında hiçbir zaman tam olarak geçmedi. Hem sanat akımları hem kişisel fotoğraf arşivleri için hep kullanıldı. Son yıllarda ise, günümüz tasarımlarına uygun üretilen polaroidler ile bu akım tekrar canlandı. Öyle ki, polaroidler sadece anıları ölümsüzleştirmek için değil dekorasyonunda bir parçası haline geldi.

Polaroid fotoğrafların estetik ve retro görünümü evinizin her köşesinde sıcacık bir atmosfer yaratıyor. İşte sizin için derlediğimiz bazı polaroid dekorasyon örnekleri…

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply