Genel Hayalimdeki Ev Kelebek Mutfağım

Hafta Sonu Evde Yapabileceğiniz 5 Aktivite

27 Ocak 2017

 

Film Gecesi

Evde  yapılacak en eğlenceli aktiviteler arasında ilk akla gelen  birlikte film izlemektir. Özellikle soğuk ve yağışlı havalarda ailenizle veya arkadaşlarınızla birlikte keyifli bir film gecesi düzenleyebilirsiniz. Böyle bir etkinlik yapıyorsanız izleyeceğiniz filmlere mutlaka öncesinde karar verin.  Kişi sayısına ve zevklere göre bol bol atıştırmalıklar hazırlayın. Evin çeşitli yerlerine mumlar veya loş ışıklar koymayı da unutmayın. Herkesin rahat edebileceği konforlu bir alan yaratın ve film gecenize başlayın. Filmler bittikten sonra hep birlikte kritiğini yapmayı da unutmayın.

Eski Dergiler, Kitaplar ve Çekmeceler

Hafta sonu kahvaltıdan sonra kahvenizi alıp evinizde bir zaman yolculuğuna çıkmaya ne dersiniz? Uzun zamandır göz atmadığınız kütüphanenizi, çekmeceleri, eski defterleri, kitapları ve dergileri ortaya çıkarın. Hepsini tek tek gözden geçirin. Hem temizlik yapmış olacaksınız hem de unuttuğunuz eski eşyalar size keyifli anlar yaşatacak. Kitapların arasından çıkacak eski bir fotoğraf, bilet veya yıllar önce yayınlanmış dergiler size nostaljik bir gün yaşatacak.

Yeni Bir Tarif 

Mutfakta sık sık vakit geçiriyor ya da hiç yemek yapmıyor olabilirsiniz. Ama mutfakta vakit geçirmek hem stresi azaltıyor hem de yaratıcılığınıza katkıda bulunuyor. İnternet’te veya sosyal medyada gördüğünüz ve uzun zamandır denemek istediğiniz o tarifi denemek için hafta sonu, harika bir zaman dilimi. Müziğinizi açın, çayınızı kahvenizi hazırlayın ve kendinizi mutfağın ilham dolu dünyasına bırakın.

Yoga veya Pilates

Hafta boyu belki de masa başında hareketsiz zaman geçirmeniz gerekiyor olabilir. İster okullu olun isterseniz bir iş yerinde çalışıyor olun hafta sonu egzersiz yapmak sizi zinde bir haftaya hazırlayacaktır. Popüler birer spor dalı olan yoga ve pilatese başlayabilir, bu konuda yayın yapan kanallardan birini açarak ya da bir eğitim filmi alarak hayatınıza bu egzersiz programlarını katabilirsiniz.

Bakım Zamanı

Tüm hafta vakit bulamadığınız ve denemek istediğiniz maskeler, peelingler ve daha niceleri, evde geçirilecek en keyifli zamanlarınıza eşlik edecek. Kişisel bakım için vakitsizlikten dem vuranlar, hafta sonlarında sadece birkaç saatlerini ayırarak kendilerini şımartabilirler. Böylece hem fiziki hem de ruhsal olarak yeni haftaya dinlenmiş bir şekilde başlayabilirsiniz.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply