Dekorasyon Önerileri Trendler

Evinizi Bahara Hazırlayacak 4 Öneri

17 Mart 2017

Havalar henüz tam olarak ısınmasa da, uzun bir kışı geride bıraktık ve sonunda bahar geldi. Tüm doğanın kendini yenilediği bu güzel mevsim, evlerinizi yenilemeniz için de oldukça iyi bir fırsat! Bahar temizliği demek; fazla ve eski eşyalardan kurtulmak, kışın kullanılan koyu renkleri bir kenara bırakmak ve daha canlı enerjik bir yaşam alanı yaratmak demek….

Daha Çok Renk
Bahar sıra dışı dekorasyon için en uygun zamandır. Tüm yıl boyunca kullanmadığınız en parlak renkleri ve aksesuarları bu dönemde kullanabilirsiniz. Sarı, mavi, kırmızı ve yeşilin en canlı tonlarını bol bol kullanın. Eve renk getirmenin en pratik yolu rengarenk aksesuarlar kullanmaktır. Rengarenk duvar tabloları, mumlar, çiçekler ve dekoratif ürünler… Hepsi evinize bambaşka bir hava katacak!

Sadelik Güzeldir
Bahar temizliğine fazlalıklardan kurtularak başlayın. Etraftaki gereksiz, fazla, toz tutan veya çok yer kaplayan her şeyi atın. Eskileri ortadan kaldırınca, yeni fikirlere yer açılacaktır.

Radikal Kararlar
En sevdiğiniz rengi düşünün. Ya da uzun zamandır aklınızda olan ama duvarlarınızı boyamaya cesaret edemediğiniz o rengi. İşte bahar, tüm radikal değişiklikler için en uygun mevsimdir. Uzun bir kışın ardından aklınızda olan o rengi, evinizin bir duvarına uygulayın ve keyfini çıkarın.

Hoş geldin Güneş!
Bahar ve  yaz aylarında güneş ışığından bol bol yararlanacaksınız. Evinizdeki mobilyaların konumunu gözden geçirin ve gerekiyorsa yer değişikliği yapın. Salonunuzda gün ışığını kesen büyük mobilyalar varsa, bu mobilyaları loş alanlara taşıyın. Ya da sabahları güneş direkt yatağınıza gelmesin istiyorsanız, yatak odanızda da küçük değişikler yapabilirsiniz.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply