Dekorasyon Önerileri Genel

Evin Havasını Bitkilerle Temizleyin

4 Nisan 2017

Baharın gelmesiyle birlikte evlerde hem mutluluk hem de telaş var. Doğa kendini yenilerken yaşam alanları da bahara ve yaza uygun hale getiriliyor. Evlerde tadilat işlemleri, bahar temizliği, badana ve mobilya yenilemeleri aynı dönemde başlıyor. Tüm bu hazırlıkların tek bir amacı var. Baharın güzel enerjisini evlere taşımak! J Bu enerjiyi taşımanın ilk yolu evin havasını bitkilerle tazelemekten geçiyor. Kış boyunca yeterli derecede havalanmayan evlerin, fazla eşyalardan ve toz tutan kalın kumaşlardan arındırılması gerekiyor. Ancak ne kadar temizlik yapılırsa yapılsın, evin içine sinen havanın ve kokuların giderilmesi oldukça zordur. Evinizin havasını yenilemenin en doğal yolu uygun bitkiler kullanmaktır. Sakinleştirici renkleri sayesinde stresi azalttıkları gibi, bitkiler havayı nemlendirir, havayı kirleten maddeleri emer ve havaya yeniden oksijen bırakır.  İşte baharda evinizin havasını yenileyecek 5 Bitki!

Aloe Vera 

İç mekânlarda, aloe vera birçok hava kirleten maddeye karşı etkilidir ve formaldehit’in %90’nını yok eder. Evinizde onu sıcak ve bol güneş gören bir yere koyun.

Peru Mumu (Cereus peruvianus)

Peru mumu (veya Peru kaktüsü) elektromanyetik dalgaları emdiği için tavsiye edilir.

Bambu Palmiyesi (Chamaedorea seifrizii)

Bu palmiyenin kamışları 2m’ye kadar erişir, fakat bu boya varmadan bile trikloetileninin de dâhil olduğu birçok hava kirleten maddeyi emer.

Kraton Bitkisi (Codiaeum variegatum) 

Mekanları etkili bir şekilde oksijenlendirir, seslere karşı etkili ve güzel bir görsel ekran oluşturur.

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply