Aşk. Yeniden. Dekorasyon Önerileri Genel

Daha Küçük Evler Daha Büyük Çözümler

14 Nisan 2017

Sürekli değişen yaşam standartları, şehir yaşamı ve kentsel dönüşüm projeleri nedeniyle konutların metrekareleri gün geçtikçe küçülüyor. Avrupa ve Amerika’da olduğu gibi Türkiye’de de büyük şehirlerdeki ekonomik özgürlüklerini kazanan gençlerin yalnız yaşama istekleri ve evlilik yaş ortalamasının yükselmesine bağlı olarak hane başına düşen kişi sayısının azalmasının, 1+1 ve stüdyo tipi küçük dairelere talebi arttırıyor. Diğer yandan ısıtma-soğutma tasarrufu, temizlik kolaylığı gibi nedenlerden dolayı da küçük daireler tercih ediliyor. Daha büyük evlerde klasik mobilyalarla döşenmiş evlerde büyüyen bir nesil artık modern ve minimal çizgileri tercih ediyor. Elbette ki daireler küçüldükçe yeni mobilyalar, dekorasyon trendleri ve çözümleri de ortaya çıkıyor. Küçük dairelerde fonksiyonel, şık ve ferah bir ortam yaratmak için doğru mobilya seçimi de oldukça önemli. İşte küçük daireler için büyük çözümler…

Küçük bir odayı daha geniş göstermek için açık renklerden faydalanabilirsiniz. Koyu renkler ışığı emer ve odanın küçük görünmesine neden olur. Açık renkler ise odayı ferah gösterir.

Büyük mobilya parçalarını duvara paralel yerleştirerek odanın ortasındaki açıklığı koruyabilirsiniz. Mobilyalarınızı çok işlevli seçebilirsiniz. Çekmeceli orta sehpa, bazalı kanepe, açılır kapanır yemek masası, kütüphane olarak da kullanabileceğiniz bir TV ünitesi gibi pratik mobilyalara yönelin.

Tarz olarak sade çizgilere sahip, az süslemeli mobilyaları seçmeniz odanın kalabalık görünmesini engelleyecektir. Mobilyalarınızın en azından bazılarını duvarla aynı renk seçebilirsiniz.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply