Dekorasyon Önerileri Genel

Evinizi Sonbahara Hazırlamak İçin 5 İpucu

27 Eylül 2017

Yaz mevsiminin yavaş yavaş sonuna gelirken evleri de sonbahara hazırlamanın vakti geldi. Soğuyan hava ve değişen mevsimle birlikte yaşam alanlarımızı yeniden düzenlemek, yaklaşan kışa hazırlamak en keyifli rutinlerden biri!  İşte evinizi sonbahara hazırlamanız için 5 ipucu…

Mevsimler ve Renkler

Mevsim geçişlerinde doğadaki renk değişimi, modayı, dekorasyonu ve diğer trendleri de etkiler. Bu yüzden evinizi sonbahara hazırlarken yapacağınız ilk şey evinizin renk paletini yenilemektir. Yazın bol bol kullandığınız beyaz ve mavi tonlarından yavaş yavaş kurtulup, turunculara, hakilere, leylak renklerine dönebilir sonbahara has kızıl tonlarını evinizde kullanabilirsiniz.

Doku ve Desenleri Kullanmanın Tam Zamanı

Yaz aylarında genelde sade bir dekorasyon tercih edilir. Açık renkler, keten kumaşlar ve göz yormayan dekorasyon objeleri sık sık kullanılır. Ancak sonbaharın gelmesiyle evlerimizde daha çok vakit geçiriyor, dolayısıyla dekorasyonda biraz hareketlilik aramaya başlıyoruz. Sonbahar, doku ve desenleri gönlünüzce kullanmanız için en ideal mevsim!

Rahat ve Sıcak Tutan Kumaşlar

Keten nevresim ve yatak örtülerinizi kışlıklarla değiştirmek için henüz erken olabilir ama  yatak odanıza halı ve kilim ilaveleri yapmaya başlayabilirsiniz. Sonbahar kendini geceleri gösterir. Bir anda soğuyan havalara karşı evin her köşesinde battaniye ve pike bulundurmaya dikkat edin.

Sonbaharın Bir Kokusu Olsa?

Her mevsimin farklı bir rengi olduğu gibi farklı bir kokusu da vardır.  Evinizi dekore etmek için kullandığınız mum, tütsü ve kokuları da mevsime göre yeniden düzenleyebilirsiniz. Yaz kokuları genellikle hafif, meyvemsi ve çiçek kokularını hatırlatan rayihalardır. Oysa sonbaharla birlikte daha keskin, ahşap kokusuna yakın kokulara yönelmek daha doğru olacaktır.

Bonus: En Keyifli Hazırlık Mutfakta! 

Sonbahara en güzel mutfakta hazırlık yapılır! Kışlık domatesler, yaz meyvelerinden yapılan reçeller yazın bittiğinin adeta habercisidir!

 

 

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply