Dekorasyon Önerileri Hayalimdeki Ev Tasarım Trendler

Kelebek Tasarımcıları 2018 Dekorasyon Trendlerini Yorumluyor

1 Mart 2018

Her şey hiç olmadığı kadar büyük bir hızla değişiyor. Teknoloji, birçok alanda hayatımızın yönünü belirliyor. Şehirler kalabalıklaşıp ulaşılabilir parçaların sayısı arttıkça; kişisel olan her şey daha değerli hale geliyor. Kim olduğumuzu gösteren eşyalarımızı güncel tutarken; uzun yıllar kullanabileceğimiz parçalara yatırım yapmak giderek daha büyük bir önem taşıyor.

Kelebek tasarımcılarından dekorasyonda bugünün trendlerini listelemelerini isterken işte bu meseleyi göz önünde bulundurduk. Sadece moda olduğu için evinizde yer vereceğiniz değil; tarzınıza adapte edebileceğiniz ve yaşam alanlarınızı daha uzun süre güncel gösterecek trendlerden konuştuk. Yılın trendlerinin Kelebek Mobilya’nın 2018 koleksiyonundaki yansımalarından bahsettik. Listeye göz atın; fotoğraflanası evler için ilham alın.

1-) İhtişamlı Kadife

Kelebek tasarımcılarına göre gösterişli ve sıcak bir görünümün yolu kadifeden geçiyor. Kelebek Mobilya’nın Sophia Koltuk Takımı, sezonun yuvarlak hatlı kadife mobilya trendinin en güzel örneklerinden biri. “Vintage” görünümlü tamamen kadife mobilyalara kendini hazır hissetmeyenler, salonundaki kırlentlerin kılıflarını kadife olanlarla değiştirerek soğuk kış günlerinde evlerine sıcak bir dokunuş katabilirler.

2-) Biraz Daha Işıltı

Popülaritesini bu yıla da taşımayı başaran pirinç ve bakır detaylar, eğer hala evinizde onlara yer vermediyseniz size bir çağrı daha yapıyor. Bakır ve pirinç, modern tavırlarıyla evinizdeki tüm metal aksamlarda yer almayı hak ediyor. Bakırın genç ve güncel tavrı, en çok açık renklere yakışıyor. Farklı bir uygulama olarak, çekmece ve dolap kulplarınızda bu materyalleri kullanabilirsiniz. Kelebek’in Cara Koleksiyonu, bakırın kulplardaki uygulaması için salondan yemek odasına, yatak odasından TV ünitesine kadar evinizin her odası hakkında size fikir veriyor. Hem modern hem de ferah yaşam alanları yaratıyor.

3-) Botanik Bahçesi

Tropik esinti, evinize sıcak yazın neşesini getirsin! Yılın trendlerinden biri de duvar kağıdı kullanımı. Duvar kağıdını genç ve “cool” bir şekilde göstermek isterken dekorasyon ilhamı arayanlara bir önerimiz var. Tropik bitkilerin desenleriyle süslü duvar kağıdınızı, iri yapraklı bitkilerle kombinleyin. Evinizin bir duvarında mükemmel bir fon görevi görecek bu ikiliye sade ama kült bir ahşap mobilya eşlik etsin. Sehpalar saksıları tamamlasın. Bu mini botanik bahçede, Instagramlık kareler ortaya çıksın.

4-) Geometrinin Gücü

Dekorasyonda modası hiç geçmeyecek akımlar var. Kelebek Mobilya tasarımcılarına göre onlardan bir tanesi geometrik çizgiler. Yüzey ya da desenlerde geometrik oyun hiç bitmiyor. Her daim trend görünecek evler için bir kısayol sunuyor. Kelebek’in Benita Koleksiyonu, kusursuz matematiğin en güncel versiyonu niteliğinde. Aydınlatmalar ya da çoklu olarak kullanacağınız aksesuarlar da ufak değişikliklerle bu akıma atıfta bulunmanızı sağlayacak.

Her yıl, dünyanın en önemli mobilya markalarının katıldığı fuarlarda yoğun olarak yer verilen akımlar, dekorasyon trendlerini belirler. Günümüzün yaşam stillerinden yola çıkılarak oluşturulsa da; kimi zaman trendler hayat tarzımıza yön verir. Aktüel olanı takip ederek günü yakalamanın yanında; özgün tarzınız ve yenilikçi fikirlerinizle trendleri belirleyen siz olabilirsiniz. Etrafınıza bakın; ilham her yerde!

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply