Genel Trendler

2018 İLKBAHAR-YAZ MODA TRENDLERİ

30 Mart 2018

2018 İLKBAHAR-YAZ MODA TRENDLERİ

İstanbul’da moda haftası başladı! Tasarımcılar, şehrin dört bir yanında 2018-2019 Sonbahar-Kış sezonu koleksiyonlarını sunuyor. Gelecek sezona dair tasarımları inceleyeceğimiz bu haftada, aynı zamanda şehirde birçok moda etkinliği düzenleniyor. Peki gerek bu etkinliklerde, gerekse ilk günlerini yaşadığımız yeni sezonda biz neler giyeceğiz? Hangi parçaları birbiriyle kombinleyeceğiz? Haydi biraz moda konuşalım.

Karıştırma Sanatı

Çiçekleri ekoseyle, püskülleri deriyle, plastik dokuları dantelle… Bu sezon desen ve dokuları dilediğiniz gibi karıştırın! Mağazalarda bu eklektik tavrın ürünü olan parçaları çok göreceksiniz. Kullanmaya cesaretiniz var mı?

(Calvin Klein, Prada, Louis Vuitton, Monse)

Baharlık Tartan

“Punk” ruhlu, piknik havasında ya da ofiste; ekose her yerde! En güncel yorumu için, bu deseni aynı anda birkaç parçada birden kullanın.

(Calvin Klein, Fendi, Miu Miu)

Yeni Nesil Trençkot

Mevsimlik trençkot, güncellenen formuyla altın çağını yaşıyor. “Cool” olmanın yeni formülü, mutlaka her biçim ve dokudan trençkot barındırıyor.

(Alexander Mcqueen, Balenciaga, Céline, Max Mara, Valentino)

L O G O M A N I A !

90’ların logo furyası geri döndü! Marka stratejisi olarak reklam dahi yayınlamayan Zara bile, üzerinde markanın ismi yazan tişörtler üretmişken kıyafetinizin markasını herkesin bilmesinden çekinmeyin.

(Versace, Gucci, Balmain, Christian Dior)

Vahşi Batı

Yaz derileri, hafif beyazlar ve püsküllüler sıcak iklime gardınızı almanız için en stil sahibi parçalar.

(Coach 1941, Acne Studios, Céline, Louis Vuitton, Versace)

Yine Yeniden “Denim on Denim”

Denim kumaş, sezonlardan öte bir şekilde bize varlığını kabul ettirdi. Onu kombo olarak kullanmaksa hemen her bahar olduğu gibi yine trend. Ne dersiniz, denim üzeri denim giymek de bir klasiğe dönüşecek mi?

(Christian Dior, Y Projects, Oscar de la Renta, Tom Ford)

Uzay Çağı

Gelecek, şimdi! Plastik, metalik dokular ve tamamen payet kaplı görünümler sizi fütürizme çağırıyor.

(Balmain, Chanel, Valentino, Christian Dior)

Renk Karnavalı

Bu bahar pastel tonların iyimserliğine ve canlı renklerin pozitif enerjisine teslim oluyoruz. Unutmayın; yeni renk kurallarına göre farklı tonları özgürce kombinliyoruz. Cesur renk skalamızla dikkat çekmekten korkmuyoruz.

(Attico, Victoria Beckham, Céline, Msgm)

Spor Aşkına!

Spora gidecekken yanımızda spor çantası taşıma devri kapandı! “Athleisure” yani spor giyimi günlük hayata uyarlama trendi bu sezon daha da yaygınlaşıyor. Artık atletik görünümler hiç olmadığı kadar şık, sokaklar hiç olmadığı kadar sportif.

(Louis Vuitton, Isabel Marant, Bally, Monse)

Çanta Devrimi

Bu sezon çantalar gerek taşıma şekilleri, gerekse materyal bakımından evrim geçirdi. En “in” kullanımlardan biriyse çantaları çoklu olarak taşımak.

(Gucci, Chanel, Balenciaga, Céline, Fendi)

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply