Genel Kendin Yap Tasarım

KENDİN YAP: ANNELER GÜNÜ HEDİYESİ

9 Mayıs 2018

Her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar günü kutlanan Anneler Günü, bize annemizi ne kadar çok sevdiğimizi ona göstermemiz için bir fırsat verir. Hepimiz biliyoruz ki; annemizi en çok mutlu edecek olan, kocaman bir öpücük. Ancak; içten gelerek, sadece onun için hazırlanan hediyenin de yeri bambaşka. El emeğinizle, annenizin zevkine göre evde kolayca hazırlayabileceğiniz hediye alternatiflerini sizin için listeledik. “Anneler Günü için anneme ne alacağım?” derdinde olanlar, alışverişe değil; hazırlıklara başlayın!

1- Hobi Temalı Sepet

Annenizin çok sevdiği bir uğraş varsa, onun hobilerini göz önünde bulundurarak bir sepet hazırlayabilirsiniz. Lavanta renginde bir SPA sepeti; mutfağının renklerine uygun, ölçü malzemeleri, kaplar ve kaşıklardan oluşan bir şef sepeti ya da yeni fırçalarla ve boyalarla dolu bir resim sepeti… Bırakın temayı annenizin uğraşları belirlesin; içini siz doldurun.

2- Annemin Acil Durum Kiti

İhtiyaç anında imdada yetişen hediyeleri kim sevmez? Sabahtan akşama kadar işlerini halletmek için koşturan annelerimiz, gün içinde kendilerine çeki düzen vermek istediklerinde aradıkları her şeyi yanlarında bulsunlar diye, kullanışlı bir hediye fikrimiz var. Bir kavanoza ya da ufak bir makyaj çantasına; annenizin sevdiği markalardan dudak nemlendiricisi, ruj, maskara, mint, aspirin vb., onun gün içinde ihtiyacı olabilecek her türlü küçük eşyayı doldurun. Kurdeleyle fiyonk yapın; dilerseniz üzerine bir de not yazın. İşte bu kadar! Bir kez daha onun kahramanı sizsiniz.

3- Yorgunluk Alan Tuz

Annelerimizin yükünü bir nebze olsun alabilmek için, günün yorgunluğunu ve stresini yok eden bir tuz karışımı hazırlayabiliriz. Sıcak su dolu bir leğene karışımdan bir miktar ekleyin. Ayaklarını 15 dakika bu suda dinlendirmesi, ona ilaç gibi gelecek.

Malzemeler:

1 çay bardağı deniz tuzu

1 çay bardağı epsom tuzu

1 çay bardağı karbonat

12-15 damla papatya ya da lavanta yağı

Tüm malzemeleri iyice karıştırın. Bir kavanoza koyun ve kavanozu süsleyerek annenize biraz rahatlama hediye edin.

4- Çiçekli Bitki Çayı

Anneniz bitki çayı seviyorsa; gül, papatya, lavanta ve nane çaylarından hazırlayacağınız karışım, çay saatlerine renk katacak. Hem kafeinsiz, hem tazeleyici hem de çok lezzetli. Paketlemesi ise zevkinize kalmış.

5- Anneler Günü Çilekleri

Çikolataya bayılan annelere, onları ne kadar sevdiğimizi çikolatayla anlatmamız, lezzeti ikiye katlayacaktır. Manavdan aldığınız taze çilekleri; erittiğiniz sütlü, bitter ya da beyaz çikolatalara batırın. İnce çubuklar yardımıyla, zıt renkli çikolatalarla, çileklerin üstüne kısa sevgi sözcükleri yazın. Soğuyunca afiyetle yiyeceğiniz bu hediye, kalpleri de eritecek.

6- Harf İşlemeli Mini Çanta

Kişiselleştirilmiş hediyeler en güzeli! Anneniz için hem şık, hem de kullanışlı bir hediye önerimiz var: Deri bir bozuk para çantasının üstüne terzi tebeşiriyle annenizin isminin baş harfini çizin. Üstünden kumaş yapıştırıcısıyla geçin. Hemen ardından payet şeridini yerleştirerek süslemeyi tamamlayın. 24 saat kurumaya bırakın. Güzel bir kutuyla annenize hediye edin.

7- Deri Anahtarlık

Biraz daha teknik malzeme ve el becerisi isteyen bu hediye, uzun ömürlü olmasıyla da diğerlerinden ayrılıyor. Kalp şeklinde kesilmiş deri parçalarını, deri ürünleri satan yerel dükkanlardan ya da internetten satın alabilirsiniz. Asıl önemli olanlar; ihtiyacınız olan harflerden bir deri mühürleme kiti, deri zımbası, anahtarlık zinciri ve deri kondisyonlayıcı. Harflerin deri üzerine düz bir çizgide mühürlenmesi için bir banttan yardım alabilirsiniz. Mühürleme işlemini tamamlayıp anahtarlık zincirini taktıktan sonra, kondisyonlayıcıyla deriyi koruma altına alın. Bu güzel hediye, hep annenizin yanında olacak.

8- Kişiye Özel Telefon Kabı

Annenizin çok beğendiği bir imaj ya da eski bir fotoğraf, onun telefonunu güzelleştirebilir. Nasıl mı? Telefon modeline uygun, şeffaf bir kap satın alın. İstediğiniz yüksek çözünürlüklü imajın temiz bir çıktısını alın. Telefon kabına imajın yerleşimini ayarlayın ve kurşun kalemle çizin. Çizdiğiniz kısmı kestikten sonra, kabın içine yerleştirin ve annenizin telefonu yeni gibi olsun!

Annenize özel olarak hazırlayabileceğiniz hediye seçenekleri için size fikir vermeye çalıştık. Onun neden mutlu olabileceğini en iyi siz bilirsiniz. Sonuçta, üzerine çokça düşünülmüş hediyeler, her zaman değerlidir. Ancak bu Anneler Günü’nde sizin hediyeniz olsun ya da olmasın; annenize kocaman sarılmayı unutmayın.

Anneler Günü kutlu olsun!

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply