Dekorasyon Önerileri Genel Trendler

DEKORASYONDA 2018 İLKBAHAR-YAZ TRENDLERİ

31 Mayıs 2018

Uzun süren bir kış, önce kurak sonra yağışlı bir geçiş mevsimi, kararsız bahar havası derken en sonunda yaz göründü. Şimdi hem kendinizi hem evinizi yaza hazırlamanın ve yenilenmenin tam zamanı! İşte bu yüzden, enerjinizi yükseltip hafiflemenizi sağlayacak ilkbahar-yaz 2018 dekorasyon trendlerinden oluşan bir rehber hazırladık. Sezonun favori 4 dekorasyon trendini yakından inceleyelim.

Renkleriyle, ferahlığıyla ve doğallığıyla yaz hoş geldi!

1- Dondurma Tonları

Yaz denince akla ilk gelen şeylerden biri, dondurmadır. Pastel tonlarıyla bir renk şöleni sunan bu serinletici ve lezzetli tatlı, şimdi ev dekorasyonu için ilham veriyor. Lavanta, nane, şeftali ve limonata renklerine gerek duvarlarınızda, gerekse aksesuarlarınızda yer vererek yazın eğlenceli ruhunu evinize taşıyabilirsiniz.

Stil ipucu: Dekorasyonda daha cesur olanlar, duvarlarını farklı dondurma renklerine boyayarak evlerinde gökkuşağı etkisi yaratabilirler.

2- Örgü Dokular

Keten kıyafetler, hasır çantalar, boncuk takılar… Yazın bohem bir havası olduğu aşikar. Bu tavrı yansıtan makrome ve hasır gibi örgü dokular, yaşam alanlarında kendine her zamankinden daha çok yer buluyor. Siz de evinizde hasır sepetlere, makrome duvar süslerine ve metal zincirler yerine halatlara yer açın.

3- Nefes Alan Mekanlar

Bu sezon yağmur ormanlarından esinlenmiş, botanik bahçesi görünümlü mekanlar oldukça revaçta. Bu trendi uygulamak için; yüksek tavanlı odalardan biri, Amazon esintili duvar kağıtlarıyla kaplanıyor. Onlara iri yapraklı bitkiler eşlik ediyor. Ahşap ayaklı karakteristik mobilyalar, bu orman referansını tamamlıyor. Ortaya neredeyse gerçek anlamda nefes alan mekanlar çıkıyor.

4- Masif Ahşap Görünümü

Dekorasyonda ahşabın en doğal halini kullanmak, son yılların popüler trendi natüralizmin bir yansıması niteliğinde. Doğayla olan ilişkinizi güçlendirmek için yemek masası, dolap kapakları gibi büyük parçaları masif ahşap görünümünde tercih edebilirsiniz.

Trendlerden yola çıkarak, evinizi yaza uygun şekilde dekore etmeye ne dersiniz? Makro ya da mikro değişikliklerle evinizde yaz havası estirebilirsiniz. Unutmayın ki en büyük ilham kaynağı, mevsimin kendisi…

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply